Blogger tarafından desteklenmektedir.

Blog Arşivi

Sayaç

Canlı Tv

Yedi Güzel Adam Cahit Zarifoğlu - Baran Akbulut

TRT'nin yeni dizisi "Yedi Güzel Adam" 1950'li yıllarda Kahramanmaraş'ta bulunan Kara Lise'de başlayan ve günümüze kadar uzanan Yedi Güzel Adam'ın hikayesi.

Yedi Güzel Adam dizisinde Cahit Zarifoğlu'nu Baran Akbulut canlandıracak.

Baran Akbulut Kimdir?

Yedi Güzel Adam dizisinde Cahit Zarifoğlu'nu genç oyuncu Baran Akbulut canlandıracak. 1984'de İstanbul'da dünyaya gelen Baran Akbulut, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda tiyatro bölümünden mezun oldu.  Baran Akbulut, Çanakkale 1925, El Yazısı ve Usta gibi sinema filmlerinin yanı sıra Aşkı Memnu, Son ve Behzat Ç. gibi dizilerde de rol aldı.

Cahit Zarifoğlu Kimdir?

Arkadaşları arasında Aristo lakabı ile anılan Cahit Zarifoğlu çevredeki insanlarla sohbet etmeyi sever. Özellikle alışveriş yaptığı dükkanlardaki esnaftan hayata dair küçük hikayeler dinlemeye bayılır. Uçaklara karşı konulmaz bir ilgisi vardır. Hayalinde hep pilot olmak vardır. Cahit Zarifoğlu, uçaklara olan hayranlığını şöyle kaleme alıyor: "Niye saklayayım arada bir hava meydanlarına gidiyorum. İşte yine o aynı ‘hayret’in elindeyim. O demir kütle pistle hızlanınca bende de bir şey ağırlaşmaya başlıyor, o hayret ağırlaşmaya başlıyor…" (Yaşamak)

Gezmeyi ve yalnız kalmayı seven Zarifoğlu'nun çok fazla arkadaşı olmasa da hakiki dostları vardır. Dostlukla ilgili de şunları kaleme alıyor: "Kanaat farklılıklarının üzerinde hiç durmadım. Çok insanla değil hayır, az, kavi insanlarla uzun dostluklarımın sırrı burada. Belki ürkekçe biraz kaçarak ve susarak gözeterek sürdürülmüş dostluklardı. Şu anda şikayetçi değilim bundan." (Yaşamak)


0 yorum: